sevincy-macaron-bordeaux-44x44-1

Delights of Wonderland

Sevincy

22 Aralık 2011 – 02 Ocak 2012

ALAN İstanbul işbirliği ile Lucca, Sevincy’nin Harikalar Diyarı serisiyle Yeni Yılı karşıladı…

Yeni yıla girerken, 2011’in son sergisinde Sevincy, iştah kabartıcı yeni çalışmalarıyla, Uzakdoğu sergisinden önce, Lucca’da.  İmgenin, duyular üstündeki hakimiyetinden hareketle, görsel algının oyunbaz ve bir o kadar da yanıltıcı yönüne dikkat çeken sanatçı Delights of Wonderland serisinde var olan gerçeklik algısının ve mevcut toplumsal güdülenmelerin  temeline çok renkli soru işaretleri koyuyor.

Harikalar Diyarı’nda Çay Saatine Davetlisiniz

Alice’in çocuksu bir o kadar da açgözlü olan merakının yol açtığı, duyusal deneyimlerin kökenini sorgulayan işler, izleyiciyi adeta Harikalar Diyarı’ndaki Çay saatinde ağırlıyor. Alışılagelmiş şekillerinin uyandırdığı cezbediciliğin dışına çıkan dev makaronlar, çikolata, şekerleme ve keklerin aldığı yeni formlar çerçevelerinin dışına çıkarak adeta aynı masalsı çağrıyı tekrarlıyor  ”Ye beni Alice”.

Sanatçının Delights of Wonderland serisi bir yandan göz alıcı, davetkar ve hepimizin gerçekliğine inanmak istediği bir dünyaya ”Harikalar Diyarına” kısacık da olsa başımızı uzatıp göz atma imkanı tanırken öte yandan en  naif haliyle bir kez daha soruyor ”Gördüklerimizin ne kadarı gerçek?”

Sonuçta bir yılı daha geride bırakmaya yaklaşırken Lucca, günlük hayatın görsel bombardımanından kaçan iştahını yerine getirmek ve yeni  yılda, yaratıcı çoçukluk düşleriyle beslenen belleklerini tazelemek isteyen herkesi, 22 Aralık-02 Ocak arası  Harikalar Diyarı’nda  ufak bir kaçamağa davet ediyor.

Sergi İletişim:

Bengi Başaran

bengi@alanistanbul.com

Tel: 0212 252 94 53

Lucca: Cevdet Paşa Cad. no:51/B Bebek İstanbul

Tel: 0212 257 12 55

Tel: 0212 257 12 66