YOU ARE HERE

Ramazan Bayrakoğlu, İrfan Önürmen
Ardan Özmenoğlu, Halil Vurucuoğlu

18 / 09 / 2014 08 / 11 / 2014


YENİ BİR DENEYİM İÇİN BURADASINIZ!


ALAN İstanbul, yeni sergisi “You Are Here” ile izleyiciyi daha önce

gerçekleşmemiş bir deneyime davet ediyor!

ALAN İstanbul’un ev sahipliğini yaptığı yeni sergisi “You Are Here”, çağdaş sanatın en önemli meselelerinden biri olan sanatın mekanla ilişkisine odaklanıyor. İzleyicinin de dahil edildiği sergide, eserler kendi sınırlarını aşarak tüm mekanı bir “iş”e dönüştürüyor.

ALAN İstanbul daha önce görülmemiş sergi deneyimini bir adım daha öteye taşıyarak ikincil dolaşım araçlarını da bu deneyime katıyor. Bunu yaparken de meseleye tersine çevrilmiş bir strateji ile yaklaşıyor. Galeri mekanından basılı yayına giden süreç tersine çevrilerek dergiden sergiye doğru bir sergileme biçimi gündeme geliyor. Serginin duvarları bir dergi kağıdı gibi kullanılarak iki boyutlu bir yayın organının kendi boyutunun dışına çıkması ve yeni bir deneyim arayüzünde sunulması sağlanıyor.

Çağdaş sanatın uluslararası dolaşım ağlarında sanat üretimlerine dair bilgi, eylem ve gelişmelerin paylaşılmasına katkıda bulunmak amacıyla ALAN İstanbul tarafından iki ayda bir yayınlanan WARHOLA dergisinin 7. sayısı, sergi mekanındaki sunumuyla birlikte; aynı anda İstanbul ve New York’ta da dağıtıma sunulacak.

Türkiye çağdaş sanatının önemli aktörlerinden Ramazan Bayrakoğlu, İrfan Önürmen, Ardan Özmenoğlu ve Halil Vurucuoğlu’nun yer aldığı ve Grafik Tasarımcı Bürkan Özkan‘ın katkısıyla gerçekleşecek olan “You Are Here” başlıklı sergi, 8 Kasım 2014 tarihine kadar ALAN İstanbul’da ziyaret edilebilir.