Bilkent Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nde lisans derecesini aldı. Yaz stajını Floransa, İtalya’da Sandro Bruschi Firmasında tamamladı. Aynı dönemde A.B.D. Pittsburgh’de Carnegie Mellon Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde eğitim gördü. Yıldız Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamladı.

Halen İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım Doktora Programı’nda “Çağdaş Sanat ve Mimarlık Arayüzünde Estetik Paradigma” isimli doktora tezi üzerinde çalışmaktadır.

2003-2009 yılları arasında Proje Mimarlık Limited Şirketi’nde tasarım ekip lideri olarak çalıştı. 2006-2009 yılları arasında Mimarlık & Dekorasyon dergisinin editörlük görevini yürüttü.

2009 yılından beri kurucu ortağı olduğu ALAN İstanbul Çağdaş Sanat Galerisi’nde çok sayıda serginin küratörlüğünü yaptı. 2013’ten beri Warhola Çağdaş Sanat Dergisi genel yayın yönetmeni görevini sürdürmektedir. Kurucusu olduğu ALAN Project Art Solutions & Consultancy firmasında bir çok mimari projenin sanat danışmanlığını ve sanatsal tasarımlarını yapmaya devam ediyor. Kendisi AICA (Uluslararası Sanat Eleştirmenleri Derneği) üyesidir. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde “Tasarım İlkeleri ve Anlatım Biçimleri” ile “Bağlam Tasarım” derslerinde davetli olarak eğitim vermektedir.